Tvoření kopretiny a chrpy

04.08.2020

A byla tu další tvořivá sobota v Olomouci a k vlčímu máku jsme přidali kopretinu a chrpu. Moc jsme se všechny těšily, já na to, jak naučím nějaké novinky a další vychytávky s Foamiranem a ženy na nové květiny.

Kopretina měla střed vyrobený ze zimního foamiranu, který jsme upravovaly na dva způsoby, abychom vytvořily střed. Následovaly okvětní lístečky, které jsme vyráběly z iránského foamiranu, ale nejdříve jsme si ho hodně ztenčily. Nový žilkovač (žilkovače - novinky budou koncem prázdnin na eshopu) nám umožnil vytlačit krásné žilky a měly jsme možnost vystřihnout široké okvětní lístky podle sebe.

Každý lísteček se musel slepit a mírně nabarvit a potom jsme mohly každičký lísteček přilepit k nachystanému středu. Stonek nám opět vytvořily se smršťovací bužírkou a lístečky jsme celou kopretinu dotvořily.

Odpoledne přišla na řadu chrpa a zde jsme vyzkoušely opět zimní foamiran i ten klasický. Techniku smotávání a natahování zimního foramiranu začínáme mít v rukou a to je skvělé, protože můžeme tento materiál používat čím dál častěji.

A práce na chrpě bylo opravdu dost, ale ničeho jsme se nelekly. Vytvořily jsme si jednotlivé zvonečky, pestíky a pustily se do všech maličkostí, které jsme potřebovaly kolem středu mít. Nejvíc se holkám líbily "hokejky", ale smíchu tentokrát bylo tolik, že mnohdy nebylo přes slzy smíchu ani vidět na práci. Pokaždé se najde něco, díky čemu se zasmějeme a protože se hodně už známe, tak zábava bývá čím dál větší :D

Už podle fotek je vidět, jak jsme vše dokonale zvládly. Použily jsme znovu zimní foamiran i při spodní části chrpy a opět přišla na řadu smršťovací bužírka a iránský foamiran na listy. Lepily jsme tavnou pistolí, vteřinovým lepidlem i lepidlem UHU. K dobarvení jsme používaly olejové pastely .

Byla to sobota plná smíchu, krásných květin a úžasné pohody. Já za ni moc děkuji všem, kdo ji se mnou takto prožily. Těším se na příště a těším se i na dalších místech, kde vezmeme tvoření také do rukou a naučím vás květiny z FOAMIRANU.

Krásné léto

                                                                                             Vaše "mosgumka" Martina