Nové žilkovače a pomůcky

13.06.2020

Znáte to, stále vymýšlíte něco nového a hledáte a hledáte až najdete, ale úplně někde, kde byste to nehledali :)  Přesně takto najdu kolikrát já pomůcky, které jsou potom při výrobě květin úplně pecka.

Tyto pomocníky jsem našla u cukrářů, modelářů a elektrikářů - divné co? Ale je to tak. Nejméně divné jsou asi cukrářky. Svými skvostnými dorty, kdy na nich jsou nádherné květiny, které vypadají jako živé, jsou moji inspirací. Mezi cukrářky jsem šla s největším očekáváním. A objevila jsem nádherné žilkovače. 

Modeláři už byli pro mě spíš pokus nebo omyl. Již dlouhá léta zkouším různá lepidla, která by nahradila tavnou pistoli a nebo vteřinové lepidlo. Světe div se našla jsem a navíc opravdu drží při lepení Foamiranu. Pravda potřebuje trochu času na přichycení, ale potom drží a nepustí. 

Smršťovací pásky a bužírky vím, že existují, ale dostat se k nim, aby to byly ty správné byl trošku boj. Nejdřív jsem se totiž pídila po větších velikostech na velké květiny a až později mi do cvaklo, že i na malé květiny při dělání stonku by byly fajn. A nejvíc to ocení moje kurzistky, které tak proklínají floristickou pásku, i když já vůbec nevím proč (chi chi).

Těším se až spolu vyzkoušíme novinky a bude se nám tvořit zase o trochu lépe a budeme ty naše květiny vytvářet dokonalé. Přehled kurzů, kde se můžeme potkat najdete v sekci kurzy a nebo pokud máte prostor, kde bychom mohli společně tvořit, napište mi a přijedu třeba k vám.

Těším se na vás

                                                                                                                   vaše "mosgumka" Martina