Jak to celé začalo

22.05.2020

Je to až neuvěřitelné, že je to už 6 let, kdy se pěnovka stala nejen mým koníčkem, ale i moji prací.

A kde se vzal impuls, že mě pěnovka pohltila. Bylo to velmi jednoduché a když se podívám zpět, tak krásně do sebe zapadá vše, co se před 6 lety začalo odehrávat.

Tvořila jsem z papíru různá přání a svatební oznámení a při hledání inspirace jsem narazila na postavičku, která měla divný název "fofucha". Měla jsem oči navrch hlavy, když jsem viděla tu spoustu možností a nádherných postaviček. Týden jsem ležela u videí a hltala každé slovo Španělek a Portugalek (vůbec jsem nevěděla co říkají), které jsou přebornice na tyto panenky. Po týdnu už jsem měla pocit, že jim snad i rozumím co povídají. Tak mě výroba těchto postaviček pohltila, že jsem se rozhodla nakoupit materiál a svoji "fofuchu" si také vytvořit.

Vybavena všemi názvy "goma eva", "foamy", "mosgummi", "mechová guma", "pěnovka" jsem vyrazila na nákup. Prodavačky si myslely, že po nich chci něco, co pochází z jiné planety a já byla nešťastná, že jsem nikde nenakoupila. Přijela jsem domů a začala hledat na internetu eshop, kde by se mi podařilo nakoupit tento materiál.

Nakonec se mi podařilo sehnat dva eshopy, kde tento pro mě zázračný materiál měly. Objednala jsem na obou, každý měl něco (nebyl v té době vůbec výběr) a tak objednávky byly dvě. Pár dní než balíčky přišly jsem vyhledávala další a další návody, abych byla teoreticky připravena a mohla tvořit.

Přišel den "D" a já se vrhla na práci. Bylo to neskutečné, i když na videu vypadalo spoustu věcí jednoduše a skutečnost je vždy jiná, nevzdávala jsem se a cestou pokusu a omylu jsem postupovala ke svému cíli. Dodnes si pamatuji, že první věc kterou jsem panence vyrobila byla bota. Měla jsem z ní ohromnou radost a musela jsem dokončit panenku celou.

Dnes na ni vidím všechny ty nedostatky, ale nedala bych ji nikomu na světě a má svoje místo v mé pracovně. Díky ní a díky tomu, že jsem poznala, jak úžasná práce s tímto materiálem je a jak nesnadné je sehnat u nás materiál, se to vše odstartovalo.

Bylo to další týdny hledání, kde by se tento materiál dal koupit, abych si s ním mohla otevřít obchod. Hned se mi začalo honit hlavou spoustu nápadů na výrobu vlastních panenek, na různé sady a kurzy. A víte jak to bývá, když nápady přichází, musíte je chytit a jít si za tím.

Po 6 letech nabízí MSGOMA 35 různých barev pěnovky ve 3 velikostech, vyrábím 2D kreativní sady a 3D kreativní sady, jezdíme na Kreativní veletrhy a kurzy po celé ČR. A přineslo mi to další alternativy, jako je Foamiran, Izolon na stránkách www.fantasyflowers.cz.

A co k tomu říct na závěr? Jen to, že mě neskutečně těší Vaše přízeň, že si pěnovka hledá stále nové nadšence a že jsem toho součástí a můžu vám předávat návody a inspiraci.

Krásné tvoření

"mosgumka" Martina