Jak jsme tvořili Vlčí mák v Olomouci

02.07.2020

Jak je nám krásně po té dlouhé době, kdy nám vše zakázali. Jsem nadšená nejen já, ale vidím i jak jsou ženy natěšené na pokračování tvoření a na nové květiny a novinky, které se na kurzu naučí. A tentokrát v Olomouci bylo těch novinek opravdu více a naučili jsme se je úplně všechny. Ráda vám dnes přiblížím, jak to v sobotu v Olomouci probíhalo.

Po delší době jsme pracovali se zimním foamiranem a úkol zněl, vyrobit z něho vnitřní část celého máku. Využili jsme možnost toho, že tento druh foamiranu se k sobě teplem přilepí a dokáže se opět i nafouknout. Toto byl úkol číslo jedna, kdy jsme všechny musely vyrobit zelený střed.

Druhým a to poměrně více složitějším úkolem bylo z tohoto foamiranu vyrobit tenké pestíky a tady už se ženy trochu zapotily. Takže zahřát žehličky a přikládat a natahovat. Tato práce je opravdu pro trpělivé povahy (což samozřejmě na kurzu byly všechny) a dokázaly ze 4mm širokého proužku, vyrobit tenké pestíky, které měli méně jak 1mm. 

Těchto svazečků bylo potřeba alespoň 10. A nebylo to vše, konečky těchto pestíků jsme opět trošku zahřály a nabarvily. No co říkáte - jako pravé :)

Další část nás čekala při používání žilkovačů, jen s malou změnou, že jsme před používáním iránský foamiran ještě trochu povytáhly teplem.

Další novinkou, která byla na programu celého kurzu - lepidlo. Některé se s ním sžily, některé ne. Ale úkol bylo vyzkoušet další variantu při tvoření a využít další možnosti. A to se povedlo.

V neposlední řadě došlo na stonek a poslední novinku, kterou byla smršťovací bužírka a ta se všem velmi líbila. Ulehčilo nám to práci s výrobou stonku a omotáváním floristickou páskou.

Kytice vlčích máků je důkazem, že se všem dílo podařilo a příště k vlčímu máku přidáme kopretinu a chrpu. Těším se moc na opětovné setkání v Olomouci. 

Pokud i vy chcete zažít takový kurz, máte možnost se se mnou spojit a naplánovat kurz u vás a nebo přijet na kurz za námi.

                                                                                                         Vaše "mosgumka" Martina